درود بر شهیدان دره اوقان

بزرگترین حماسه تاریخی منطقه اردهال در دره اوقان به وقوع پیوست، در عاشورایی دیگر و در کربلایی دیگر پرچم "جاءالحق وزهق الباطل"  به اهتراز درآمد.
ارج نهادن به مقام شهیدان که والا ترین گوهر وجودی خویش را در طبق اخلاص قرار داده و در حضور ما ارزانی خداوند کرده اند، وظیفه جاودان و ماندگار است. بدون تردید اگر حماسه خون بار کربلا و پیامد زنده نگه داشتن آن نبود، شیعه در گذر زمان ناپدید می شد اما آنچه حقیقت را زنده نگه می دارد پاسداشت خون شهیدان است. شهدای دره اوقان که در پای رکاب معشوق خود شراب وصل نوشیدند و به فوز ابدی نائل آمدند، مفاخر ارزشمند دنیای امروزند که بر ماست در تجلیل از مقام شامخ آنها بکوشیم. مراسم جمعه نشلجیها حرکتی شایسته است که از دیرباز در این مرز و بوم برپا بوده است و اصول عملی و ارزشی تفکر ناب تشیع را به منصه ظهور می رساند.
مراسمی که در خفقان وحشتناک حکومتی دیروز برپا شده است و امروز این سند زرین در دست ما قرار گرفته است . این سند تاریخی ارزشمند علاقه شدید مردم روستای نشلج به اهل بیت عصمت و طهارت را نشان می دهد و از میراث ارزشمند مردم روستاست که همه ساله در سومین جمعه مهرماه برگزار می شود. نهادهای مختلف و به خصوص جامعه خبرنگاران و در رأس آنها صدا و سیما وظیفه خطیر اطلاع رسانی این حماسه ارزشمند را عهده دار است که می تواند بدینوسیله در برگزاری بهینه این مراسم یار و مدد کار اهالی دیار کوهستانی  و سربه فلک کشیده نشلج باشد.

/ 0 نظر / 22 بازدید