ساخت کتابخانه روستای نشلج در دستور کار اداره کل کتابخانه های اصفهان

خبرگزاری کتاب ایران گزارش داد:

دهه فجر کلنگ ساخت نخستین کتابخانه شهر مشکات کاشان در زمینی به مساحت هزار متر مربع به زمین می‌نشیند.مدیر کل کتابخانه‌های اصفهان با اعلام این خبر به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) گفت: این کتابخانه در زمین اهدایی شهرداری مشکات واقع در ضلع غربی بوستان نشاط این شهر ساخته می‌شود. بر اساس نقشه توسعه عمرانی نهاد کتابخانه‌ها باید اهالی شهر پنج هزار نفری مشکات صاحب کتابخانه 570 متر مربعی شوند.
غلامرضا یاوری افزود: شهر جوشقان کاشان با جمعیت حدود 6 هزار نفر نیز واجد شرایط  ساخت کتابخانه است. همچنین در نظر داریم هشت کتابخانه جدید در مرکز شهرستان کاشان احداث کنیم.
وی از برنامه‌ریزی برای توسعه کتابخانه‌های قمصر، برزک و نیاسر خبر داد و گفت: در نظر داریم یک کتابخانه سیار روستایی را برای خدمت‌رسانی به اهالی پنج روستای «ویدوج»، «ازران»، «خزاق» و «استرک» راه‌اندازی کنیم. همچنین ساخت کتابخانه در روستای «نشلج» نیاسر در دستور کار این اداره کل است.
یاوری به کمبود کتابخانه استاندارد در استان اصفهان اشاره کرد و افزود: با پرداخت به موقع نیم درصد درآمد شهرداری‌ها این اداره کل می‌تواند به ساخت کتابخانه‌های استاندارد مورد نیاز اقدام کند. بر اساس استاندارد باید به ازای هر 25 هزار نفر جمعیت یک کتابخانه استاندارد 2 هزار و 200 متر مربعی داشته باشیم.

لینک خبر را در اینجا ببینید.

/ 0 نظر / 98 بازدید