ساخت مرکز بهداشت روستای نشلج کاشان آغاز شد

معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی کاشان خاطرنشان کرد: در حال حاضر اهالی روستای نشلج از توابع شهرستان کاشان از خدمات خانه بهداشت این روستا بهره‌مند می‌شوند.
دبیر مجمع خیرین سلامت دانشگاه علوم پزشکی کاشان نیز در این مراسم گفت: خیران در سال 1388، رقمی بیش از 100 میلیارد ریال برای احداث، تکمیل و تجهیز مراکز درمانی و خرید لوازم پزشکی این دانشگاه اهدا کردند.
سید عباس کرسوی با اشاره به چشمگیر بودن نقش خیران کاشان در بخش سلامت افزود: فعالیت خیران سلامت این شهرستان به لحاظ تامین و جمع‌آوری اموال منقول و غیرمنقول در سطح کشور در ردیف دوم بعد از استان فارس بوده ‌است.
وی از جمله مشارکت‌های خیران سلامت کاشان را تقبل هزینه ساخت مرکز بیماری‌های خاص، دانشکده دندانپزشکی، اورژانس مرکزی، کلینیک خصوصی مادران و کودکان و خریداری تجهیزاتی همچون دستگاه رادیولوژی ، سونوگرافی و 14 تخت ارتوپدی ذکر کرد.
کرسوی با اشاره به بالا بودن هزینه‌های بهداشت و درمان و پزشکی یادآور شد: دولت به تنهایی نمی‌تواند سلامت جامعه را تامین کند و نیاز به همکاری و مشارکت مردم دارد.
وی خاطرنشان کرد: با مساعدت و مشارکت خیران بخش سلامت از سال 1386 تاکنون، 50 مرکز بهداشتی، درمانی و آموزشی از مراکز موجود زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی کاشان در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل احداث و تجهیز شده ‌است.

لازم به ذکر است این خبر علاوه بر خبرگزاری فارس در خبرگزاری روستا نیوز ، ایلنا و پرتال خبری کاشان نیز بازتاب داشته است.

/ 0 نظر / 16 بازدید