بازتاب سخنان سخنران مراسم جمعه نشلجیها در روزنامه کیهان

سخنان حضرت آیت ا... استادی به عنوان سخنران مراسم سنتی مذهبی جمعه نشلجیها بعد از گذشت یک ماه، مورد توجه روزنامه کیهان قرارگرفت:

این روزنامه در تاریخ دوشنبه ١٧ آبان ١٣٨٩ و در شماره ١٩٧٨۴ در صفحه ١١ خود آورد:

"کاشان -خبرنگارکیهان:
عضو خبرگان رهبری گفت: انجام عزاداری به شکل متعارف و سنتی موجب حفظ وبقای نظام اسلامی است.
آیت الله رضا استادی در آئین سنتی مذهبی عزاداری مردم نشلج کاشان در مشهد اردهال افزود: تشریح زوایای مختلف واقعه عاشورا و ذکر مصیبت خاندان عصمت و طهارت لازم است و عده ای از موضع روشنفکری نگویند که چه نیازی به ذکر مصیبت وگریه است.
وی درباره عزاداری سنتی بیان داشت: انجام عزاداری به شکل متعارف آن و حرکت به صورت دستجات سینه زنی و ذکر مصیبت زمینه ارتباطات عاطفی مردم را بیشتر می کند اما باید از برخی اشکال عزاداری غیرمتعارف پرهیز کرد.
امام جمعه قم، روضه خوانی و ذکر مصیبت را پیوند عاطفی با اولیای الهی وپشتوانه بسیار ارزشمند برای پیوند فکری وعملی با معارف دینی دانست و اظهارداشت: پیوند عاطفی مودتی است که درکتب دینی به آن اشاره شده و اگر این مودت نباشد ولایت و اطاعت هم وجود نخواهد داشت.
به گفته وی در صورت انحراف درعزاداری ها ممکن است همان بلایی که بر سر امت اسلامی در دوران اولیه بعد از اسلام به دلیل کنار گذاشتن مودت پیش آمد، تکرار شود.
آیت الله استادی در قسمتی دیگر از سخنان خود گفت: دشمن با توطئه و سرمایه گذاری کلان قصد فریب نوجوانان و جوانان پاک ایران اسلامی را دارد.
وی خاطرنشان کرد: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی با استفاده از سایت ها و برنامه های ماهواره ای وارد خانه شده و درحال تسخیر ذهن و افکار جوانان این مرز و بوم هستند.
عضو عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: اگر خانواده ها براساس اصول و ارزش های دین مبین اسلام عمل کنند فساد و آسیب های اجتماعی درکشور به حداقل خواهد رسید.
وی یادآور شد: شناخت عمیق دستاوردهای انقلاب اسلامی و تبیین اندیشه های ناب اسلام محمدی (ص) درجامعه اسلامی از راه های مقابله با معضلات پیش آمده درخانواده هاست.
در سومین جمعه مهرماه و درسالروز هفتمین روز شهادت حضرت سلطانعلی ابن امام محمدباقر (ع) مراسم سنتی مذهبی عزاداری روستای نشلج کاشان درمشهد اردهال برگزار شد."

همانند این خبر در پایگاه خبری تحلیلی صراط نیز درج شده است.

لینک خبر در سایت روزنامه کیهان: اینجا کلیک کنید.

لینک خبر در پایگاه خبری تحلیلی صراط: اینجا کلیک کنید.

/ 0 نظر / 24 بازدید