تقدیر امام جمعه شهرستان کاشان از اهالی روستای نشلج

ماه مبارک رمضان امسال در روستای نشلج شوری دیگر داشت.این شور بیش از پیش در مراسم افطاری خود را نشان داد.

دور از اغراق نیست که بگوییم همه اهالی ، تمام مراسمات افطاری را با هم بودند.امسال مسجد جامع روستای نشلج ، مسجد امام حسین (ع) و هیئت حضرت ابالفضل (ع) میزبان اهالی برای صرف افطار بود.

یکی از سنتهای خوبی که در بین مؤمنان رایج است و ریشه در ایمان مردم دارد، افطاری دادن و میهمانی کردن اقوام و دوستان در ماه مبارک رمضان است.

توجه یافتن به کسانی که در اداره زندگیشان بویژه ضروری ترین امر یعنی غذا، با دشواری روبه هستند، یکی از حکمتهای روزه است. در روایات چنان به افطاری دادن سفارش شده که از روزه مستحبی اهمیت بیشتر یافته است. امام موسی بن جعفر(ع) فرمود: افطاری دادن به برادر روزه دار از روزه ات بافضیلت تر است.

بی تردید هرگز افطاری دادن جای روزه واجب را نمی گیرد، اما در ارزیابی ثواب، گاهی ثواب افطاری بیشتر است.

امام صادق(ع) نیز می فرماید: کسی که مؤمنی را افطاری دهد، کفاره یک سال گناه او شمرده می شود، و کسی که دو مؤمن را افطاری دهد، بر خداوند است که او را وارد بهشت سازد

هدف از این میهمانیها و افطاری ها، علاوه بر مسرور ساختن مؤمنان خصوصا فقرا، ایجاد انس و هماهنگی و اتحاد بین مسلمانان است.

این سنت مبارک در این ماه به بهترین نحو در روستای نشلج برگزار گردید و مورد تحسین امام جمعه محترم شهرستان کاشان ، حضرت آیت ا... نمازی نیز قرار گرفت.

/ 1 نظر / 20 بازدید

سلام در مورد سخنرانی امام جمعه به سایت ایشان مراجعه شد و در ارشیو سخنرانی های امام جمعه این مطلب یافت نشد و اعلام آن در سطح روستا از چه منبعی بوده است